افتتاح واحد تولیدی استحصال دانه کاکائو در شرکت پارس‌مینو

در ابتدای این مراسم فصیحی رامندی رییس هیات مدیره شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان با اشاره به اراده این هلدینگ در راستای توسعه این گروه صنعتی، اظهار داشت: مجموعه هلدینگ خودکفایی و شرکت های تابعه مصمم هستند تا نام مینو در کشور درخشان باشد و به منظور تحقق این هدف و در راستای توسعه شرکت باید در همه زمینه ها گام بردارند.

 
 
 
وی با اشاره به افتتاح واحد تولیدی استحصال دانه کاکائو اذعان داشت: امروز شاهد افتتاح پروژه ای هستیم که از برنامه های توسعه درونی هلدینگ می باشد؛ روز گذشته افتتاح واحد دیگری را در شرکت مینو شرق داشتیم و همینطور پروژه دیگری در شرکت شوکوپارس که همگی از برنامه های توسعه درونی می باشند؛ در راستای توسعه بیرونی نیز در سال گذشته با خرید کارخانه روغن و در سال جاری با خرید کارخانه قند و صنایع تولیدی چاشنی گام های بزرگی برداشتیم و همچنین اهداف جدیدی داریم تا مجموعه، جزو برترین شرکت های صنعتی ایران باشد و امید دارم تا با تلاش و مجاهدت های نیروی انسانی و مساعدت دستگاه های مربوطه هر چه زودتر به این هدف دست پیدا کنیم و از خداوند مدد می طلبم که در این راه یاری گر ما باشد.
 
 
 
همچنین در این مراسم وحید هوشنگ نژاد مدیرعامل شرکت صنعتی پارس مینو در سخنان خود با تشکر از اعتمادی که دکتر عباسیانفر مدیرعامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان به این مجموعه داشتند افزود: جدا از پروژه ای که امروز به دلیل افتتاح آن در اینجا حضور داریم، تغییرات گسترده ای در شرکت رخ داده است، نمای ساختمان 60 ساله ورودی شرکت صنعتی پارس مینو تغییر کرد و بعد از 25 سال آزمایشگاه شرکت صنعتی پارس مینو که مورد علاقه و تایید وزارت بهداشت نیز می باشد بازسازی شد؛ همچنین پروژه های دیگری مانند طرح اسنک، ویفر، شکلات و غیره صورت گرفته است و در حال حاضر با همین امکانات موجود و بدون هرگونه تکنولوژی جدید، شاهد حضور 38 محصول جدید در شرکت صنعتی پارس مینو هستیم.
 
 
 
 مدیرعامل شرکت صنعتی پارس مینو در ادمه به ارائه توضیحاتی در خصوص پروژه 14 ساله ی داته کاکائو پرداخت و گفت: این خط در سال 1384 به قیمت 1 میلیون و 700 هزار یورو خریداری شد و آغاز به کار آن به دلایلی مانند تحریم و مشکل نقدینگی به تاخیر افتاد؛ اسکلت فلزی آن در سال 1385 با مبلغ 300 میلیون تومان ساخته شد و از سال 97 که مجددا افتخار همکاری با گروه صنعتی مینو را داشتم و در آذر ماه آن سال و طبق قولی که به سهامداران خود داده بودیم؛ افتتاح این پروژه در دستور کار قرار گرفت.
 
 
 
وی ادامه داد: بعد از توافق مدیر عامل گروه و هیات مدیره محترم شروع به کار کردیم؛ از مهر ماه سال 97 ساختمان این پروژه توسط شرکت رسا به مدیریت دکتر گلاب کش با هزینه 3 میلیارد و 700 میلیون تومان در متراژ 1200 متر مربع و در 3 و نیم طبقه ساخته شد و تجهیزات جانبی و تاسیساتی آن در حدود 1 میلیارد تومان هزینه برد.
 
 
 
هوشنگ نژاد با اشاره به اینکه به دلیل نگهداری مناسب؛ بعد از 14 سال هنوز ماشین‌ها کاملا نو و سالم می باشند ادامه داد: کمپانی سازنده این خط شرکت BARTH است که بعدا این شرکت توسط شرکت بولر خریداری شد و متاسفانه بولر ایران را تحریم کرد و حتی حاضر نشد یک کارشناس برای ما ارسال کند؛ در همین راستا به سراغ شرکت فودمستر در کشور آلمان رفتیم و قصد داشتیم با آنها شروع به کار کنیم که آنها درخواست کردند برای راه اندازی خطوط مبلغ 32 هزار یورو می خواهند که مقرر شد از دی ماه سال 98 خطوط را در جایگاهی که برای انها در نظر گرفته شده قرار دهیم و تا اسفندماه آن سال دستگاه ها در جایگاه خود مستقر شد.
 
 
 
 مدیرعامل شرکت صنعتی پارس مینو با اشاره به دشواری های بسیار زیاد قرارگیری این خطوط گفت: بعضی از این دستگاه‌ها در حدود 5 تن وزن داشت که باید با جرثقیل آنها را تا ارتفاع 12 متری بالا می بردیم و بعد از آن 8 متر آنها را جابه جا می کردیم و ما در این راه تنها بودیم.
 
 
 
او با اشاره به اینکه در خردادماه سال 99 شرکت آلمانی به طور کامل قید حضور در ایران را زد، اظهار داشت: با اتکا به لطف الهی و نیروی کار متخصص شرکت، بدون تجربه نصب این دستگاه که در کل دنیا شاید 20 عدد از آنها موجود باشد و با یک تیم 35 نفره شروع به کار کردیم که در مجموع 100 نفر در این پروژه بصورت مستقیم و غیرمستقیم مشغول به کار شدند.
 
 
 
وی ضمن قدردانی از تیم اجرایی پروژه اظهار داشت: افتخار بنده این است که در سال 1371 از کارگاه کار خود را شروع کردم و یک تولیدی بودم؛ بنده درک می کنم که نصب دستگاه بدون امکانات خارجی آن هم دستگاهی که بعد از 14 سال هیچ گارانتی ندارد و دانش فنی آن نیز به هیچ عنوان به شما منتقل نشده است چه مفهومی دارد؛ امروز متخصصان و فعالان مینو دارای یک رزومه هستند و ما حاضریم هر خط تولیدی در صنعت غذا که همکارانمان در نصب آن مشکل دارند را انجام دهیم.
 
 
 
پارس مینو به عنوان تولیدکننده و فروشنده پودر و کره کاکائو در ایران
 
هوشنگ نژاد با اشاره به اینکه از امروز یک تولید کننده و فروشنده پودر و کره کاکائو خواهیم بود ادامه داد: اگر این دستگاه با 40 درصد توان تولیدی خود کار کند، ظرفیت تولید آن حدود 1600 تن در سال است که حدود 750تن کره کاکائو خواهد داد که 40 درصد آن در شرکت صنعتی پارس مینو استفاده خواهد شد و باقی آن توسط شرکت پارس گستر فروخته خواهد شد. همچنین 832 تن پودرکاکائو حاصل خواهد شد که 40 درصد آن نیز در گروه استفاده خواهد شد.
 
 
 
راه اندازی خط پیتزا در پارس مینو
 
مدیرعامل شرکت صنعتی پارس مینو با اشاره به راه اندازی خط پیتزا اظهار داشت: این خط نیز 14 سال پیش خریداری شده و  افتتاح آن نیز در دستور کار است که در  5 هزار و 200 متر زمین این واحد تولیدی در نظر گرفته شده است و ظرفیت آن تولید 6 هزار قرص پیتزا در ساعت است.
 
 
 
 همچنین وحید هوشنگ نژاد به آغاز به کار باشگاه فرهنگی ورزشی مینو اشاره کرد و گفت: ورزشگاه خود را تبدیل به باشگاه فرهنگی ورزشی کردیم و حدود 1 میلیارد تومان در آنجا سرمایه گذاری صورت گرفته است که در حال حاضر آمادگی برگزاری اردوهای ورزشی و پذیرایی از اعضای تیم ملی را دارد.
 
 
 
امیدوارم قیمت محصولات شیرینی و شکلات کاهش پیدا کند
 
دکتر محمدحسین عزیزی مدیرکل فراورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غدا و دارو در این مراسم با تشکر از زحمات و تلاش های بی وقفه صورت گرفته در شرکت پارس مینو و مدیرعامل شرکت صنعتی پارس مینو، ابراز امیدواری کرد که با توجه به شرایط اقتصادی کشور قیمت محصولات شیرینی و شکلات کاهش پیدا کند و خانواده های نسبتا ضعیف جامعه نیز بتوانند از این محصولات بهره مند شوند.
 
 
 
عزیزی با اشاره به ماموریت خطیر وزارت بهداشت در سلامت جامعه و اهمیت ویژه ی این سازمان در سبد غذایی خانوار ها گفت: هدف من و همکارانم در سازمان غذا و دارو، مشورت و کمک کردن به تولیدکنندگان است و امیدواریم در آینده ی نزدیک شرکت های بزرگی مثل پارس مینو با اتصال به شبکه های سیستم مکاتبات این سازمان در صدور پروانه ی محصولات و دیگر امور بتوانند کارهای خود را با سرعت بیشتری انجام دهند.
 
 
 
محمدحسین عزیزی افزود: سیاست کشور اینگونه است که با توجه گسترش سامانه ها بتوانیم از قاچاق جلوگیری کنیم که ان شاالله با همت وزارت صمت این امر به وقوع می پیوندد.
 
 
 
وی ضمن تبریک این موفقیت بزرگ به شرکت مینو گفت: انتظار میرود شرکت بزرگی مثل مینو در تمام زمینه ها مثل آموزش عمومی و همگانی پیشتاز باشد یعنی در مواردی که به منفعت مردم است تحقیق و توسعه انجام دهند و باعث توسعه کشور شوند.
۱۴ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۲۷
کد خبر : ۱۴۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید