یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: افرادی که دچار افسردگی شده اند، می تواند با مصرف روزانه ۵ گرم شکلات تلخ به بهبود روند بیماری خود کمک کنند.
افسرده‌_ها_شکلات_تلخ_بخورند
محمدتقی انوشه، متخصص تغذیه و رژیم درمانی در گفت وگو با خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، اظهار کرد: یک آنتی اکسیدان قوی است و سلامت سیستم قلبی عروقی را بهبود می بخشد.
 
این متخصص تغذیه و رژیم درمانی افزود: مصرف متعادل شکلات تلخ به عنوان یک آنتی اکسیدان در رژیم غذایی روزانه می تواند، مفید باشد اما این نکته را به یاد داشته باشند که نباید در مصرف این شکلات زیاده روی کرد.
 
انوشه تاکید کرد: معمولا شکلات تلخی که درصدش بالای ۷۰ باشد، حساسیت بدن به انسولین را افزایش داده و موجب کاهش احتمال ابتلا به دیابت در افراد می شود.
 
این متخصص تغذیه و رژیم درمانی افزود: شکلات تلخ حاوی یک سری فلاونوئید هایی است که افراد با مصرف روزانه آن می توانند به تنظیم عملکرد سیستم قلب و عروق و بهبود عملکرد رگ ها و مویرگ ها کمک کند که این باعث تسریع خونرسانی به سلول های بدن و مغز می شود.
 
انوشه بیان کرد: افرادی که دچار شده اند، می تواند با مصرف روزانه ۵ گرم شکلات تلخ به بهبود روند بیماری خود کمک کنند. باتوجه به اثر آنتی اکسیدانی و ضد التهابی که دارد، می تواند با پیری زود رس سلول های بدن مقابله کند.
 
او گفت: مصرف زیاد شکلات تلخ باعث اضطراب، عصبانیت، یبوست می شود. توصیه می شود افرادی که مشکلات گوارشی، آلرژی و بی خوابی دارند و یا اسید اوریک خونشان بالاست؛ از مصرف این شکلات خودداری کنند.
۱ دی ۱۳۹۸ ۱۰:۲۴
باشگاه خبرنگاران جوان |
کد خبر : ۱۰۱
کلیدواژه ها: شکلات - سلامت - افسردگی

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید